Stomatolog - specjalista

Posty: 104

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Śr mar 22, 2017 7:23 am

Stomatolog - specjalista

Wydawać żebym się mogło, że dentysta winien znać wszystko a że jego funkcja jest dobrze tak wąsko wyspecjalizowana, że nie wolno w ramach samej stomatologii specjalizować się w czymś jeszcze węższym. Wyraża się, iż tak nie jest, i drugi gabinet stomatologii istnieje obecnego najkorzystniejszym dowodem.Wydawać żebym się mogło, iż dentysta winien umieć wszystko a że jego czynność jest już tak wąsko wyspecjalizowana, iż nie bogata w ramach samej stomatologii zajmować się w czymś więcej węższym. Ujawnia się, iż oczywiście nie jest, ale drugi gabinet stomatologii stanowi tego najnowszym dowodem.
W obecnej przychodni, a właściwie salonie, ponieważ przychodni w dawnym rozumieniu tego określenia, ta pozycja nie przypomina, pracuje kilkunastu dentystów i – czego możemy zapoznać się już z samej tabliczki, wiszącej na drzwiach przychodni – każdy zajmuje się w dowolnej gałęzi stomatologii. Na pamięć zasługują dwie „specjalizacje” wśród dentystów z ostatniego ośrodka – funkcjonuje tutaj najlepszy specjalista, jaki tworzy implanty (sztuczne zęby) i chirurg, jaki zapewnia bezbolesne usuwanie zębów.
I natomiast wtedy pewnie powtarzać się dziwne, w kilkorgu wielkich miasteczkach w Polsce, na rodzaj tego gabinetu stomatologii ogólnej w popularniejszych miastach powstają zbliżone gabinety, ale raczej grupy gabinetów, zrzeszające specjalistów w aspekcie tej tejże dziedziny medycyny. Niegdyś takie wąskie specjalizacje dotyczyły raczej lekarzy internistów (miał możliwośc być internista z chorób zakaźnych, ekspert od cukrzycy, od alergii), ginekologów (położnik, ekspert od wywiadów z spotkaniem w ciążę lub od niepłodności), ale obecnie identycznie stanowi w sukcesu lekarzy stomatologów. Lub toż odpowiednio, iż ta pozycja się zmienia? Trudno wskazać. Prawdopodobnie tylko za kilkadziesiąt lat będzie ważna co z pozycji czasu obiektywnie ocenić.

Posty: 104

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Śr mar 22, 2017 7:27 am

Re: Stomatolog - specjalista

Dentysta i Laser – dobre połączenie

Wielu spośród nas laser łączy się z korekcją wzroku albo laserowymi zabiegami kosmetycznymi, z dentystą – już kilka. A natomiast dzisiejszy stomatolog bez lasera po prostu się nie obejdzie.

Zobacz: http://www.t-dent.pl/

Laser do medycyny trafił z kilku czynników – pewnym z nich są właściwości stymulacyjne: użycie wiązki laserowej poprawia krążenie, usprawnia regenerację komórek, co w wypadku stomatologii umożliwia np. na leczenie krwawiących dziąseł. Do właściwości stymulujących dołączają przeciwbólowe – laser działa na błony komórek nerwowych i usprawnia regenerację aksonów płacących za wysyłanie do nich porady.
Przeciwdziała i stanom zapalnym, poprawiając mikrokrążenie, rozszerzając naczynia krwionośne i wzmacniając przejmowaniu się obrzęków (I. Cenian, E. Zaremba, M. Frankowski).
Wszelkie te marce umożliwiają wykorzystywać dobroczynny wpływ lasera w leczeniu m.in. stanów zapalnych miazgi lub zębodołu, grzybic jamy ustnej, chorób dziąseł bądź błony jamy ustnej, pomagają neutralizować ból powiązany z brakami stomatologicznymi czyli np. złamaniem szczęki.
Lampy arganowe (laserowe) w stomatologii używane są także do utwardzania produktów dentystycznych, np. plomb światłoczułych (teeth bleaching). Dzięki czemu dentyści potrafią odbiegać z stosowania wypełnień amalgamatowych – bardziej charakterystycznych z tych światłoczułych i mających szkodliwą rtęć.
Co istotniejszy elementy – stomatologia zwyczajna. Lecz lasery świetnie zbierają się w stomatologii estetycznej przy zabiegu wybielania zębów. Spełniają w nich rolę akceleratorów – pomagają oszukać czas potrzebny do zadziałania środka wybielającego. Dentysta przed przystąpieniem zabiegu (laser whitening) zabezpiecza dziąsła żelem (jaki jeszcze musi utwardzić promieniowaniem), następnie wprowadza na zęby preparat wybielający i dodatkowo uruchamia laser diodowy lub lampę. Pod wpływem promieniowania UV następuje rozpad nadtlenku wodoru – to dzisiaj ten proces zezwala otrzymać wynik rozjaśnienia szkliwa.
Plomby, wybielanie (teeth bleaching), leczenie bądź zapalnych – ale że, dentysta winien przestać odnosić się zwłaszcza z borowaniem.

Powrót do Start'upy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron