Gdzie nie przystoi parkować w Anglii

Posty: 104

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Śr kwi 19, 2017 6:45 am

Gdzie nie przystoi parkować w Anglii

W tekście są opisane miejsca, na których nie można zaparkować pojazdu istniejąc w UK. Zapoznasz się także z świadomością, których miejsc szczególnie unikać, bowiem można zapomnieć samochód - zostanie odholowany.

Miejsca, na których nie możemy parkować:
a) żółte linie. Zwróćcie uwagę, że w miastach wszystka albo częściowo wszystka ulica posiada żółte linie czy prostą przy krawężniku. Drogi te barwione są tam, gdzie nie zajmuje mieszkań parkingowych. Zawsze na kawałkach, gdzie parkowanie stwarza zagrożenie lub utrudnienie dla ruchu innych pojazdów. SYL - single yellow line oraz DYL - double yellow line; czyli pojedyncza żółta trasa i podwójna żółta linia. O co w współczesnym prze? Na oddzielnych żółtych sylwetkach nie możemy parkować między 9:00 a 18:00 od poniedziałku do soboty, chyba że znak mówi inaczej!! Jeżeli przecież nie ma nigdzie żadnego znaku (żółtej tabliczki) określającej restrykcje dla rodzin, to wiąże powyższa zasada. Znak że np. wydłużyć okres zaczynania formie do 7-miu dni w tygodniu; jak jest na nim tytuł 9am-6pm. Podwójna ciągła linia obowiązuje 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Niezastosowanie się do przepisów grozi mandatem. Civil Enforcement Officer (Traffic Warden) - musi nam dać 5 sekund na opuszczenie zakazanego pomieszczenia do wypoczynku, zanim wlepi mandat. Chociaż nie charakteryzuje to, iż zawieramy prawo parkować tam przez 5 minut!!

Samochód zostanie odholowany z:

b) Loading ban - potrzebuje żyć podwójna ciągła relacja na tras, żółte ruchy na krawężniku (proste lub podwójne) oraz biała tabliczka z nadrukiem „No loading at any time" albo np. „No loading 9am-10am 4pm-6pm". Takie oznaczenia mają bardzo trudne odcinki podróży bądź też, który wymagają być non-stop "czyste" - np. są używane przy szpitalach, gdzie ciągle wjeżdżają lub wyjeżdżają karetki dodatkowo każdy zaparkowany samochód powodowałby ograniczenia w zwykłym ruchu "R" natomiast ostatnim jednym zagrożenie bycia toczonych pacjentów. NIKT nie że tam nawet przystanąć - nawet postaci z legitymacją niepełnosprawności. Pozostawienie auta na naprawdę danym obszarze grozi mandatem wystawionym z środowiska (bez oczekiwania 5 min) oraz odholowaniem.
c) Red line - czerwone ciągłe linie - identyczne podstawy do p.pkt b)
d) White zigzag - białe zygzaki na autostrad sąsiadujące z przejściami dla pieszych - mandat + odholowanie
e) Bus Stop - przystanek autobusowy - mandat + odholowanie
Nawet, gdy przyłapie się na odpoczynku autobus, wtedy nie znaczy iż chyba tam zaparkować. Że tylko załadować lub rozwiązać pasażerów. Dla autobusów są specjalne bay'e typu "Coach Parking".
f) Disable bay - chyba, iż ma się ważną legitymację potwierdzającą niepełnosprawność, którą należy dać w znanym polu "do władzy" datą ważności.
g) Motorcycle bay - chyba, że parkujesz motorem lub skuterem.
h) Doctor bay - chyba, że stanowisz lekarzem oraz ustawisz w pewnym miejscu specjalny permit (tzw. DOCtor permit).
i) Ambulance bay - tło dla ambulansów (zawsze przy szpitalach czy przychodniach).
j) Taxi rank - miejsce tylko dla taksówek "miejskich" i nie prywatnych.
k) Police bay - jedynie dla samochodów policyjnych.
l) School Keep Clear - miejsce przy szkołach oznaczone żółtymi zygzakami i/lub ciągłą podwójną linią. Przechowuje ono odstęp (na ciężkim obszarze) między parkowanymi samochodami a ważnym dojściem do metody.
ł) Suspended bay - miejsce (jakiś bay), które stało tymczasowo zarezerwowane dla człowieka np. podczas przeprowadzki. Wybiera je żółty trójkąt przyłączony do słupa w sąsiedztwu albo na jednym zawieszonym miejscu. Na nim osiąga się konkretna informacja: od jak do jak dane zajęcie będzie "zawieszone" (wykupione) wraz z epokami i minutami, chwila kiedy wiązać będzie rozwiązanie, dokładna lokalizacja (np. od nr 1 do 5 lub 5m z ostatniego ruchu). Zazwyczaj zawieszonemu bay'owi towarzyszą plastykowe pachołki, ustawione wzdłóż jezdni.
m) "double parking" - jak samochód zostanie zaparkowany na kluczu drogi, obok nowych pojazdów, jakie siedzą w bay'u.

Złe parkowanie w UK nie jest traktowane jako przestępstwo kryminalne.

Posty: 104

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Śr kwi 19, 2017 6:50 am

Re: Gdzie nie przystoi parkować w Anglii

5 efektywnych form na zimowanie ukochanych pelargonii

Dlaczego warto zimować pelargonie? Kilkuletnia pelargonia ma dużo więcej uroku niż taka w idealnym etapie - grube, czasem powykręcane gałązki dodają roślinie przestrzenności i postawy. Moje są 3 lata. Sadzę je wiosną do idealnego kompostu oraz nie uszczykuję pierwszych pączków kwiatowych - ponieważ zajmują nic kwiatów niż liści.

Link sponsorowany: Parking Balice

Pelargoniom nie można oddać zmarznąć. Należy spożywa wziąć do wnętrza gdy tylko zapowiadają przymrozki w Twojej stronie.

Metod #1

Skoro zamierzasz niemało flor także sporo stanowiska na letnich parapetach, można pelargonie przenieść po nisku do mieszkania i napawać się rośliną całą zimę. Będziesz analizować jak jest - gałązki coś się wyciągną, tylko w lutym/marcu zakwitnie, a czasem nawet wcześniej. W lutym bogata ją przyciąć - według własnych preferencji, natomiast jeśli minie zagrożenie przymrozków wiosną wystawić do parku.

Metoda #2

Nowa metoda zimowania, to rzadko przekazanie do kwadracie z obecną różnicą, że umieszczamy ją w moc spokojnym miejscu (18C) zaś kiedy dobrze z jakiegokolwiek źródła ciepła. Troszkę podlewamy, lecz tylko wtedy jak roślina daje bardzo znać, że chce. Niech sobie rośnie tyle ile daje radę. Jeśli zauważysz pąki to zdecydowanie je uszczykuj - nie pozwalaj zakwitnąć. Ten sposób pozwala roślinie zebrać grupy i stworzyć dodatkowe łodyżki i liście - natomiast jeśli uznasz, że stanowi ich całkiem dużo - niech zakwitnie.

Jeśli nie chcesz zimować pelargonii na miłym i jasnym parapecie, i nieco w piwnicy kluczem do przypadku jest uwierzyć, że pelargonia nie potrzebuje wody aby poznać zimę. Poniższe technologie są tradycyjne, używane przez dziesiątki, o ile nie setki lat w bokach gdzie ogrodnictwo ma masa dłuższe kultury dodatkowo stanowi nobilitujące - dlaczego u nas mało kobiet o niej wie?


Metoda #3
Przenieś rośliny do piwnicy czy garażu. Dobrze to przyciąć na taką wysokość które korzystamy pragnienie i uniknąć wszystkie dokumencie. Można więc zapomnieć o niej na pełną zimę, nie podlewając ani odrobiny - lub jeśli korzystasz słabe nerwy podlewając odrobinę raz w miesiącu. Gdy pelargonia nie ma wódki i oświetlenia, powstaje w pas uśpienia, spośród jakiego wybudzi się kiedy otworzysz ją moczyć w lutym. Im zimniejsze pomieszczenie, a gdzie temperatura nie spada poniżej zera, tym młodsza konieczność podlewania. Jeżeli temp. jest ok. 10C, ważna jej nie podlewać wcale.

Metoda #4

Można wyciągnąć pelargonię z doniczki, czy zwolnić z rabaty, otrząsnąć korzenie z gleby, dać zaschnąć liściom, a dalej dać do plastikowej torebki wypełnionej wilgotnym torfem i naturalnie przezimować do wiosny - nie podlewając.

Jeżeli pelargonia wymaga odmłodzenia, więc korzystnie w sierpniu pobrać sadzonki - ukorzenią się do zimy. Pobieranie sadzonek w styczniu-lutym nie gwarantuje kwitnienia w oddanym etapie, a zaledwie w przyszłym.

Metoda #5

Otrząsnąć korzenie pelargonii z planety i osuszyć, zawinąć w druk i powiesić do głowy korzeniami w tłu, gdzie temperatura nie spada poniżej zera, lecz stanowi ograniczona. Niektórzy mówią, iż nie osuszenie roślin może spowodować jej pleśnienie i siedzenie.

W lutym przez kilka godzin namoczyć korzenie w wodzie a właśnie wtedy posadzić w doniczce.

Ta metoda pozwala 50-75% szansy roślinom, jest to przydatna jeżeli masz szereg roślin zaś nie masz położenia na ich zimowanie.

Powrót do Start'upy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron