Mechanizm powstawania opony

Posty: 106

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Pt maja 19, 2017 10:29 am

Mechanizm powstawania opony

Korzystając z własnych samochodów, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wynikają ich dane elementy. Sprawdźmy więc, na czym polega proces produkcji opony.Początkowym etapem realizacji opony, jest prawdziwe mieszanie surowców, z jakich naturalnie powstanie opona. Surowce te toż m.in. pigmenty, chemiczne środki, a jeszcze guma). W niezwykle wysokiej gorączce oraz pod ogromnym ciśnieniem, przystępuje do połączenia wszystkich składników. Ukończenie tego mechanizmu, oznacza przejście do dalszego przygotowywania opony.
Po opuszczeniu maszyny Banbury'ego (czyli urządzenia, które planuje produkty z których postaje opona), produkt, jaki został wytworzony, dociera do urządzeń rozdrabniających. Dania te, są specjalnie zaprojektowane, tak by dużych rozmiarów materiał, został dokładnie pocięty w stany, odpowiedniej długości oraz grubości. Musimy też wiedzieć, iż na tym poziomie, powstają elementy opony, takie jak chociażby bieżniki czy boczne części.
Zakończenie procesu cięcia przyszłej opony, na kawałki, powoduje, iż testuje się materiał, za pomocą specjalnej drutówki. Drutówka, to temat, który także jak obręcz koła, jest pełen, jest stanowić usługę na momencie produkcyjnym.


Nareszcie nadchodzi niezmiernie ważny aspekt, procesu produkcji opony, a mianowicie odpowiednie zabezpieczenie opony. Pokrywa się ją specjalnymi włókninami, a jeszcze zakłada się specjalne zabezpieczenia, jakie będą chroniły oponę, przed ścieraniem się, w terminie gdy wejdzie ona w styczność, z obręczą koła. Następnie dodaje się specjalne wzmocnienia, które zamierza na punktu chronić opony, przed rozbiciem, czy sprawiać, iż samochód będzie odczuwał większa przyczepność. Na dokonanie tego momentu, tworzy się odpowiedni bieżnik. Proces ten działa się, podczas kompletnej wulkanizacji opony, kiedy to typowe urządzenia nadają ostateczny kształt oponie. Jak dobrze wiadomo, w współzależności od rodzaju opony, bieżniki dzielą się od siebie.
Zanim jednak gotowa opona dojdzie do sklepów, musi przejść szereg testów. Wielkie koncerny, słynące ze znajomych oponiarskich wyrobów, gdy tylko mogą, starają się testować produkowane opony. Dochodzi nawet do rzeczy, iż wyrywkowo zbiera się opony, za pomocą promieni rentgena. Tego typu życia przechodzą na punktu, kompletne sprawdzenie opony, nie tylko z wierzchu, ale także od środka.

Posty: 106

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Pt maja 19, 2017 10:35 am

Re: Mechanizm powstawania opony

Czemu warto wymieniać opony w wozie?


Wiosna, choć nieśmiało, wchodzi do naszego świecie. Tym jedynym wszyscy zmotoryzowani stają przed corocznym dylematem – albo to już ten, by już zmienić zimowe opony? Albo czy potrafi w ogóle jest sens ich wymiany?


Reklama: wymiana opon Wrocław

Przedstawiamy kilka zasad, które pomogą zdać na te sprawdzania.
Na wstępu warto zwrócić opinię na czym liczy różnica pomiędzy oponami lekkimi i ciepłymi. Te ważne mają zupełnie nowy bieżnik. Układ rowków oddziałuje na rozprowadzanie wody, dzięki czemu przyczepność dostosowana jest do poziomu wilgotności. Ponadto opony zimowe i letnie wykonane są z dalekich mieszanek gumy. Dzięki temu też nowe letnie wykazują lepszą przyczepność na rozgrzanym asfalcie. Z kolei zimówki na takiej nawierzchni będą się do niej łączyć, a tym jedynym niszczyć. Według specjalistów granicą termiczną jest 7 stopni. Powyżej tej temperatury, rozwijającej się przynajmniej przez kilka dni, wymiana opon jest wskazana.


Więc od opon zależy przyczepność samochodu. Dlatego dobierając odpowiednie ogumienie gwarantujemy bezpieczeństwo jazdy, a więcej jej komfort. Auto robione na zdrowych oponach stanowi niezmiernie lekkie i „posłuszne”. Ponadto ograniczona jest świetna hamowania a także przyczepność.
Według wszystkich specjalistów ogumienia jest to niezbędna, jeśli chce nam na ludzkiej, satysfakcjonującej jeździe. Również pamiętać należy o ich profesjonalnej wymianie. Przede wszystkim po takiej zmianie koła powinny stać wyważone. Warto zobaczyć także sprawdzić ciśnienie w oponach. Wszystko to wpływa ponieważ na kontrolę trakcji. Złe parametry mogą stanowić warunkiem wypadnięcia z ulicy lub czołowego zderzenia.
Zdecydowanie zalecamy więc wymianę ogumienia. Dzięki temuż będziemy korzystali pewność, iż prowadzimy pojazd w wszyscy sprawny, nad którym mamy kontrolę. Pozwala to zapobiec niespodziewanych doświadczeń na odległości, a także sprawi, że zabawa z drogi będzie ciągle większa.

Powrót do Start'upy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron