Jak własnoręcznie przygotowywać zdjęcia reklamowe?

Posty: 104

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Pn maja 29, 2017 8:24 am

Jak własnoręcznie przygotowywać zdjęcia reklamowe?

Gdyby jesteś posiadaczem małego sklepu internetowego, albo sprzedajesz własne produkty za pośrednictwem aukcji internetowych, to ten tekst jest tak dla Ciebie.


Umożliwi Ciż w duży sposób dowiedzieć się, w jaki styl wykonać zadowalające, proste zdjęcie będące Twój artykuł w najlepszym możliwym świetle. Wszyscy znamy, że zdjęcia to substancja przypadku w aukcji internetowej. Już dawno udowodniono nam, że kupujemy oczami, iż to straty sprzedają i zachęcają nas do podjęcia określonych decyzji. Dlatego właśnie dowiesz się, jak poprawić wygląd Twoich zdjęć w logiczny i duży sposób.

Do ostatniej chwili pewnie fotografowałeś na kocu, kanapie, podłodze, czy stole, a otoczenie Twojego materiału nie było zbyt wartościowe a nie eksponowało wystarczająco produktu. Żebym było inaczej, pewno nie szukałbyś reakcje na pytanie wpisane w urzędzie tego kontekstu. Musisz to zmienić kilka rzeczy, dość prostych i silnych. Najpierw napiszę Ci, co zmienimy, a później co będzie Ci potrzebne do zrobienia dobrego zdjęcia.

Po pierwsze, postarajmy się określić owoc także jego otoczenie. O ile fotografowanie butów w plenerze i przy odpowiednim świetle na kłodach drzew, chodnikach, czy schodach jest spoko, o tyle fotografowanie zegarka, książki, czy zabawek dla niemowlęta na wytartym i poprzecieranym prześcieradle, albo kocyku nie wygląda dobrze. Nie poruszając już o temacie ciuchów. Zmieniamy to przede wszystkim otoczenie produktu, który będzie fotografowany, na takie, które albo całkowicie uwydatni produkt, albo odda mu dodatkowego kontekstu. Otoczenie zależeć będzie z rodzaju materiału, dlatego już kilka przypadków tego co zaś w który rozwiązanie możemy fotografować, żeby wyglądało tak. Usunięcia z tematycznym otoczeniem możemy spowodować dla produktów takich jak książki, odzież, elektronika, ramki na zdjęcia, produkty codziennego celu jak chociażby garnki - chociaż te że dobrze sfotografować w kuchni. Uniwersalnym otoczeniem dla większości materiałów jest niewątpliwie brak otoczenia, czyli biała przestrzeń. Takie zdjęcia najlepiej prezentują owoce oraz kupią klientom dostrzec tak sam efekt i żadne otoczenie nie odwraca od niego pomoce. I już dowiesz się, jak fotografować produkty dopiero w takim otoczeniu.

Potrzebne rzeczy:
aparat fotograficzny, albo smartfon z w siłę przyzwoitym aparatem
biały karton papieru, odpowiedniej wielkości, aby pomieścił się na nim produkt
dobre światło - najlepiej środek dnia, gdy piękne słoneczko wdziera się do domu praktycznie przez wszystkie okno

Gdy zatem wszytko połączyć, żeby było dłoni oraz nogi? Prosto - stawiamy artykuł na białym tle. Że stanowi niezwykły zaś będziemy fotografować z nadziei na wprost, natomiast nie z głowy, warto zadbać o to, aby stworzyć miejsce z białego kartonu. Można tenże karton przykleić do ściany, czy kawałka wyższej deski, tak aby karton imitował cyrkolamę. Całą scenerię zdjęciową warto ustawić bokiem do słońca i przy przeciwległym boku pobawić się z papierową kartką papieru, która może powypełniać i poodbijać cienie, aby równomiernie oświetlić produkt. Zdjęcie w takich warunkach można przygotować każdym aparatem, nie stanowi ostatnie ciężkie, a białe przyjemne miejsce i dużo ustawiony produkt naprawdę zmieni odbiór przedmiotu, przez potencjalnych kupujących. Warto ale pamiętać, aby zdjęcie później rozjaśnić w jakimś projekcie graficznym, albo od razu w układzie podnieść ekspozycję, ponieważ automatyczny pomiar światła praktycznie zawsze obniża ekspozycję tak, że biała strona jest biała, a nie biała. Trzeba o tymże mieć, żeby zdjęcie wyszło zadowalająco ładne.

Posty: 104

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:27 pm

Lokalizacja: Poland

Post Pn maja 29, 2017 8:28 am

Re: Jak własnoręcznie przygotowywać zdjęcia reklamowe?

Fotograf czy sprzęt – kto tak tak wykonywa zdjęcia?

Dzisiaj często słyszy się, że dobry fotograf osiągnie normalne zdjęcie każdym aparatem. Są ponadto osoby, które - komentując dobrą fotografią – spytają: jaki aparat robi takie ładne zdjęcia? Kiedy więc jest niewątpliwie?

Link sponsorowany: Zdjęcia ślubne Łódź


Fotografia, choć obecnie bardzo skomercjalizowana, nadal pozostaje sztuką. Sztuką widzenia tego, co dla dużo na pierwszy etap oka niewidoczne, zmysłem do tworzenia niepowtarzalnych (natomiast nie zawsze) i powstających w pamięć kadrów, wyczuciem chwili. Energią do wizualizacji efektu końcowego, gdy inni nie widzą absolutnie nic. Na ostatnim liczy fotografia i mówi wówczas nie tylko tworzenia fotoreportaży z chrztów, ślubów, szczęść a różnych drogich w mieszkaniu każdego z nas uroczystości. Podobne zasady działają w fotografii studyjnej, podczas realizacji sesji ciążowych, rodzinnych czy ślubnych. Fotograf powinien stanowić warsztat oraz więc nie podlega dyskusji. Zasad sztuce i oświetlenia można się nauczyć, natomiast kreatywności i wrażliwości…? Można nad nimi rozwijać, ale "wykuć” się tegoż nie da. Jeśli tego brakuje, fotografie nie będą interesowały uwagi, nie będą mocne, nie będą doskonałe emocji - będą co wysoce „doskonałej formie”, jaką potrafi dać sprzęt, pod warunkiem, że fotograf potrafi wykorzystywać możliwości swojego aparatu i wszelkiego ekwipunku, który posiada. Działa to nie również w nową stronę: praca nawet najlepszego fotografa, który ma świadomość, doświadczenie i myśl, że zostać niedoceniona, jeśli odwołania nie będą potrafiły rywalizować jakością (rozdzielczością, ostrością) ze zdjęciami słabszych kolegów po fachu, grającymi na najświeższych, pełnoklatkowych lustrzankach.


Klient często ocenia zdjęcia nie pod względem jego walorów artystycznych (nie musi się przecież na tym potrafić), ale przez pierwszy rzut oka, który przynosi jedynie pobieżną ocenę – głównie jakości zdjęcia, czyli wspomnianej wcześniej sił i rozdzielczości oraz nasycenia kolorów również indywidualnych drugorzędnych cech, które – choć przyciągają uwagę – to że nie zachowają jej na dłużej. Aby ją zachować, zdjęcie musi opowiadać jakąś historię. Gdyby tej sprawie nie ma, jeśli spoglądając na określony kadr nie potrafimy napisać na jego problem nic dużo poza tym, iż jest „piękny”, to oznacza, że opanowanie nie jest pozytywne. Szczególnie niepokojące są sytuacje, w których znajdujemy dobre zdjęcie (zarówno pod względem jakości, jak i walorów artystycznych), dajmy na ostatnie, na dowód na facebook’u – zaraz pojawiają się artykuły w sposobu „Pięknie! Jaki sprzęt robi takie zdjęcia?”. Aparat robi zdjęcia? Rejestruje, a przeprowadza je fotograf! Profesjonalista-artysta, który dał ogrom książce w rozwój własnych kompetencje i zrobienie danego kadru, oraz nie tylko pieniądze w piękny sprzęt.
Cierpiąc na tytułowe pytanie – zdjęcia zdecydowanie robi fotograf. Absolutnie nie wszystek musi umieć się na pracy i wiedzieć „czytać” ze zdjęć, ale często dobre zdjęcia utożsamiane są ze zdjęciami dobrej kondycje, natomiast wtedy nie nie to jedno, choć wykluczać się nie musi.

Powrót do Start'upy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron