Post Śr sty 25, 2017 1:18 pm

Konstrukcja włosa i inne – wszystko co powinieneś wiedzieć

Włosy są to elastyczne włókna zrogowaciałe, które powstają z komórek naskórka. Są one znane dla ssaków, u których niewielkie tylko obręby skóry nie mają włosów. U większości ssaków włosy tworzą gęstą osłonę, która przedstawia istotne miejsce dla regulowania ciepła. U mężczyzny owłosienie jest zredukowane a dopiero w pewnych miejscach osiągnęło wielki stopień rozwoju i częściowo broniło się wtórną cechą płciową. Ten klient owłosienia jest filogenetycznie młodą zdobyczą, a regulacja ciepła u człowieka odbywa się w drugi rozwiązanie niż u zwierząt owłosionych. Rozwój owłosienia. Włosy otwierają się zawiązywać w 3 miesiącu bycia zarodka; najpierw pojawiają się zawiązki na łukach brwiowych oraz na zewnętrznej i dolnej wardze.
Więcej w celu 3 oraz w 4 miesiącu włosy pojawiają się coraz liczniej na górze i tworzą pokrywać dalsze okolice skóry. Obecnie w wyniku 7 miesiąca prawie wszystka skóra rozlicza się gęstym, delikatnym, złym i pewnym owłosieniem, tzw. meszkiem. Produktem do wytwarzania się włosa jest warstwa rozrodcza naskórka. W pomieszczeniu montowania się włosa cele tej warstwy szybko się rozrastają i liczą przechodzący w mezenchymę czop komórkowy przedłużający się w duże, cylindryczne pasmo nabłonkowe. Pasmo to występuje skośnie do wielkości skóry i na domowym celu uwypukla się kolbowato, tworząc zawiązek przyszłej cebulki włosa, nazywanej także opuszką. W wynik tego zawiązka od dołu wrasta tkanka publiczna i tworzy brodawkę włosa silnie unaczynioną.
Link sponsorizzato: caduta capelli
Na cylindrycznie wydłużającym się zawiązku włosa, po tej cesze, po jakiej przygotowuje on ze skórą kąt rozwarty, dodaje się mięsień przywłosowy, wyżej zaś uchodzi gruczoł łojowy. Komórki cebulki szybko się rozmnażają i wynoszą ważne źródło materiału, z którego wyrasta włos; noszą one i nazwę macierzy włosa. Nowe komórki wynikające z macierzy orientują się w stożek. Wierzchołek stożka rogowacieje i prowadzi się w nitkowaty korzeń włosa, który występując dalej ku powierzchni skóry, toruje sobie ujście wzdłuż osi pierwotnego pasma nabłonkowego, rozsuwa jego celi i formuje w nim kanał. Ze ścian tego kanału powstaje pochewka włosa, zwana wewnętrznym nabłonkowym mieszkiem włosa, w momencie gdy otaczająca go warstwa tkanki łącznej tworzy zewnętrzny mieszek łącznotkankowy. Wzrastający na odległość korzeń włosa w 6 miesiącu bycia płodowego przenika do naskórka i uwalnia się na zewnątrz tworząc łodygę włosa. Istotną rolę w toku włosa w procesu całego życia odgrywa mezoderma, gdyż zniszczenie brodawki włosa dostarcza jego pewne wypadnięcie, i nawet rozwój blizenki. Odwrotnie, mechaniczne wyrwanie włosa wraz spośród jego naskórkową torebką nie wpływa tego wyniku, a usunięty włos zastępuje nowy, który wzrasta z opuszki włosa.