Post Pn maja 22, 2017 9:54 pm

Obecny styl pływania

Dużo jest właśnie dyscyplin sportu - zwłaszcza sportów indywidualnych, w jakich metoda nie odgrywałaby niebagatelnego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o dużych wymaganiach technicznych. Rozważania nad współczesną techniką pływania warto począć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda stanowi inne człowiekowi środowisko, w jakim kierowanie się wymaga od niego specjalnych zdolności i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni - wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza ruchem w normalnych górach, drinkiem spośród najistotniejszych jest mistrzostwo |techniczne sportowca. Zdaniem wielu specjalistów technika pływania jest łatwo niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu wymaga z jej uczestników indywidualnych natomiast na szerokim stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można poznać trzy podstawowe formy techniki pływania, które organizują na drugich jego czasach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie i także przenoszenie się po powierzchni wody w szkoła nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe ułożeniem w wodzie, łatwe i nieskoordynowane ruchy kończyn a i brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych szanujących się na pływanie określonym sposobem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje możliwości pływania w droga ekonomiczny. Prawidłowe stworzenie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z działalnością ramienia - to absolutne cechy techniki wzorcowej. Posiada na końca uzyskanie maksymalnej szybkości pływania. Jest ona znacznie indywidualna, jednak czynności ruchowe muszą istnieć porównywalne z ważnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów tego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie zależność między techniką pływania (jej efektywnością), a wynikiem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy charakteryzują się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w porównaniu do zawodników prostych Istnieje ostatnie dodatkowe dzięki dobrej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas wczesnych lat szkolenia a wtedy robieniu i utrzymywaniu technologii w współczesny droga, aby uwzględniała inne cechy i ofert zawodnika, w szczególności jego strukturę somatyczną.
Skuteczne latanie to nauka minimalizowania oporów i zwiększanie napędu. W terminie pływania mamy do budowania ze swoistą „grą” dwóch sposobów sił. Z samej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z innej i generuje on wartości napędowe, których naturalną szkołą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak pewno oczywiście długo przyśpieszać swój styl, jak długo wytwarzane przez niego moce napędowe prowadzić będą siły oporu wody. Kolei w relacjach sił napędowych do dyspozycji oporu tłumaczą zmiany w szybkości pływania na dystansie, jak to siłę rośnie czy maleje w terminie każdego ruchu napędowego (cyklu ruchowe). Z dobrym uproszczeniem można powiedzieć, że szybkość, z jaką interesuje się pływak chce w szerokiej wartości z zajmowania przez niego sile do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a oraz umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza tak przygotowaniem kondycyjnym), może zajść w produkcie świadomych działań trenera i zawodnika jakich końcem jest zmniejszanie oporów wody i zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że korzystne efekty wykorzystuje się łącząc pracę nad zwiększeniem wytrzymałości i długości pociągnięcia z działaniami prowadzącymi do cięcia.