Paintball

Posty: 72

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:12 am

Lokalizacja: Netherlands Antilles

Post Wt lis 22, 2016 12:40 pm

Paintball

O paintballu słyszał już prawdopodobnie niemal wszystek, emocjonująca gra polegająca na trafianiu do siebie kulkami z farbą – spełnienie marzeń prawie każdego 10 latka. A pomimo że trening ten staje się w własnym polskim jeszcze dużo wygodny wiele firm nie czerpało z zanim jakiejkolwiek styczności.Sposobów by rozpocząć sprawę z paintballem jest cała masa. Najłatwiejszy i że wyjątkowo wydajny to umówić się z działalnością specjalizującą się w unii gier paintballowych. Spotykają się tam profesjonaliści którzy nie dosyć, że wypożyczą nam sprzęt i przeszkolą nas a i opracują dla nas całą zabawę. Przecież nie jest więc cała droga.
Paintball stał się w Polsce na tyle atrakcyjny, że powstało również dalej powstaje wiele grup stawiających na inną rękę. Komunikują się oni między sobą za pośrednictwem przeważnie internetu – grupy dyskusyjne, fora internetowe. Kontaktują się w ostatni rób i wspólnie organizują grę. Grupie obecne są widoczne na oryginalnych adeptów paintballa i nie jest znaczniejszych kłopotów, żeby skontaktować się i przyłączyć do organizowanej przez niech rozgrywki. Należy pamietać o tym, iż paintball że trwać się niebezpieczny w fakcie nie zachowania ważnych zasad bezpieczeństwa. Dlatego te nieformalne grupy niezwykle cenią reguł zabezpieczenia i wewnętrznych regulaminów. Należy zatem wiedzieć, żeby przed wjazdem na budowaną grę precyzyjnie przeczytać regulamin również się do niego używać, unikniemy w ostatni rodzaj nieprzyjemności od ściany organizatorów, a przede pełnym będziemy jacyś, że nic negatywnego się nam nie stanie.
Gdy już zapiszemy się na jakąś grę, należałoby pomyśleć o zapewnieniu sobie mebla do gry. Bardzo niejednokrotnie na dłuższych imprezach przyjeżdżają osoby które oferują szansę wypożyczenia kompletnego sprzętu, niemniej zawsze o się upewnić lub taka okoliczność będzie, natomiast gdyby nie co chodzi sobie załatwić aparat na inną rękę. I tutaj są 2 możliwości: kupno lub wypożyczenie. Jeśli decyzja padnie na kupno swego aparatu co należy starannie rozeznać się, poradzić się doświadczonych graczy, a przede wszystkim rozważyć opcję zakupu na start sprzętu używanego. Niemniej zawsze należy pierwsze parę gier rozegrać na sprzęcie pożyczonym prawidłowo testując rozmaite konfiguracje markerów, da to zapoznać się który rodzaj gry preferujemy woodball/speedball, co spowoduje za sobą zakup właściwego sprzętu.


Co więc zrobić, jeśli potrzebujemy wypożyczyć sprzęt, a na mieszkaniu na które się kupujemy nie ma nadzieje wypożyczenia. Niektóre sklepy paintballowe świadczą szansę wypożyczenia sprzętu. Jeśli również taż forma nie da produktu, wolno się zwrócić z pytaniem o pożyczenie sprzętu na miejscu na jakim się umawialiśmy na zabawę, bardzo realne, że uczeń nam sprzęt pożyczy.
Pierwszą z poprzedni sprawy która jest do przygotowania przed pozą to rzecz ubioru, paintball to nie rewia popularności czy mocna się włożyć w jedne stare ubrania (jeansy, dres, itp.) koniecznie takie co zasłonią całe ciało. Ale bądźmy świadomość, iż w takim stroju na polu paintballowym będziemy być dosyć ekscentrycznie – większość graczy korzysta z profesjonalnych strojów przeznaczonych do paintballa czy drugich militarnych ubrań z kamuflażem. Kombinezony kamuflujące bardzo niejednokrotnie można wynająć przy okazji wypożyczania markera również warto z co skorzystać. Należy także pamiętać o zapewnieniu sobie jednak najprostszych rękawiczek.
Na koniec podsumowanie, refleksje i kilka wskazówek dla tych którzy obecnie przymierzają się do rozwiązania żeby pierwszy raz wygrać w paintball. Po pierwsze ubiór, nie ma zamiaru się pozostawać w pewne własne ciuszki, właściwie za chwila złotych wypożyczyć kombinezon, który uchroni nas przed ubrudzeniem a dzięki niemu będzie nam się łatwiej zamaskować. Kolejna szczególnie znaczącą czynnością jest pomoc dłoni, pierwsze co dajemy pod ostrzał przeciwnika to stój i wraz z nią własne dłonie, zatem ważne jest żebym byliśmy jakieś nawet najprostsze rękawiczki. Kiedy dobrze wspomniałem o gwarancji ostatnie mało słów na materiał maski, oczywiście jest ona obowiązkowa również wolny niej nie zostaniemy wpuszczeni na tło rozgrywki jednak należy uchronić się przed jej parowaniem. Jeżeli nie dysponujemy maską z podwójną szybką można posmarować szybkę od lewej witryny specjalnym środkiem (anty-fog) bądź szamponem bambino co zmniejszy parowanie szyby. Tą kwestią która zależał poruszyć to usługa markera popularny Tippmann 98 sprawdza się rewelacyjnie niemniej jednakże, gdy przyjdzie stawić czoło przeciwnikom uzbrojonym w elektro-pneumatyczne markery siła ognia zapewne być niewystarczająca. Jest to zapytanie bądź od razu wydawać wielkie kapitały i inwestować w piękny sprzęt? Naszym przekonaniem nie należy gdyż elektro-pneumatyki oprócz doskonałej stawki wymagają również częstego serwisu, ponadto niewprawieni gracze wystrzelają tysiące kulek co niekoniecznie przełoży się na ich skuteczność. Proponuję zostać przy zwykłych pneumatycznych markerach takich jak T98 czy odpowiednio grywać z ludźmi na prostym poziomie zaawansowania dzięki czemu na zapewne będziemy spełnieni z muzyki.

Posty: 72

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:12 am

Lokalizacja: Netherlands Antilles

Post Wt lis 22, 2016 12:44 pm

Re: Paintball

Strzelanie - malowanie, czyli wszystko to powinieneś wiedzieć o paintballu

W paru słowach paintball to wykonywa zespołowa, licząca na strzelaniu do przeciwnika kolorowymi kulkami z krwią z tzw. markerów. Istnieje obecne działa bezpieczna, emocjonująca, pozwalająca prezentującym na wyzwolenie ogromnych sumy adrenaliny i doskonaląca rzecz w zespole.Jak tylko się wszystko zaczęło?

Na wstępu lat '70 amerykańscy farmerzy wykorzystywali specjalne karabinki strzelające farbą do znakowania bydła i drzew. Zainspirowało to trójkę młodych pasjonatów sportów ekstremalnych Charlesa Gainesa, Hayesa Noela oraz Boba Gurnseya do zmodyfiowania tego akcesoria na konieczności paramilitarnej gry zespołowej.

27 czerwca 1981 r. rozegrano pierwszą oficjalną rozgrywkę, w jakiej otrzymało udział 12 os. Wykorzystanym scenariuszem była eliminacja, zatem na wstępu grę tę oznaczano “The National Survival Game":).

W 1982 roku otworzono pierwsze zawodowe pole paintballowe w Rochester w okresie Nowy Jork. Rok następnie odbyły się pierwsze mistrzostwa Stanów. Z ostatniego terminu strzelanie kolorowymi kulkami uczy się w niezwykle aktywnym tępie. Jest intensywny wzrost technologiczny (karabinki, kulki, sprzęt ochronny itd.) i organizacyjny (Ligii paintballowe, Stowarzyszenia i Formy). W Europie paintball pojawił się na starcie lat '90 oraz do czasu dzisiejszego zakorzenił się bardzo dokładnie.

Tym się gra?

Do muzyki w paintball bierze się tzw. markerów (karabinków paintballowych) i amunicji w strukturze żelatynowych kulek z organicznym barwnikiem w środku. W czasie trafienia kulka pęka farbując w charakterystyczny sposób cel. Kulki są nietoksyczne i zupełnie biodegradalne - przy najbliższym deszczu wszelkie ślady rozgrywek znikną.

Marker jest daniem pneumatycznym - siłą napędową jest głównie dwutlenek węgla (CO2), jaki w skroplonej postaci umieszczony w specjalnej butli przykręcanej do markera. W punkcie naciśnięcia spustu gaz się rozpręża i wyrzuca kulkę z lufy. Czasami spotyka się też organizmy na sprężone powietrze (HP), natomiast w komercyjnym użyciu należą one a do rzadkości.

Kulki układa się w pojemniku zwanym spłuczką zamontowanym nad korpusem markera. Pojemność standardowej spłuczki wynosi 200 kulek. Zdecydowana większość markerów jest uzupełniana w kulki grawitacyjnie i dlatego dla markerów o wyższej szybkostrzelności kieruje się motospłuczki, które w decydujący sposób przyspieszają ładowanie amunicji.

Lub zatem jest miłe?

Według Paintballowego Serwisu Informacyjnego sport tenże stanowi wyjątkowo pewny aniżeli golf bądź tenis. Zdziwiony? Wbrew pozorom, paintball jest dosyć bezpieczny, lecz jedynie pod jednym warunkiem: jeśli chodzący stawiają się do podstawowych zasad zabezpieczenia. Te tezy to:


Używaj tylko specjalnej gry do paintballa chroniącej osoba i uszy, żadne półśrodki nie idą w atrakcję.
Zupełnie nie ściągaj maski podczas gry, ani w pobliżu miejsca rozgrywek. Szczególnie kusi wytarcie zaparowanej maski w ferworze walki - niech Ci rozwiązanie nawet do głowy nie przyjdzie!
Chodź tylko w wyznaczonym i zabezpieczonym terenie.
Maksymalna dopuszczalne prędkość wylotowa kulki z lufy to 300 stóp na chwilę (93 m/s).
Stosuj zasadę minimalnej bezpiecznej odległości do oddania strzału, która powinna zawierać min. 6 m.
Przed sztuką także po grze zabezpieczaj broń (blokada spustu, zatyczka na lufę, lufa skierowana w dół). Chyba każdy karabin raz do roku sam strzela:). Poza grą nie nie celuj do ludzi, ani do zwierząt.
By zapobiec zadrapań i siniaków zadbaj o dobry strój ochronny (kombinezon, rękawiczki, apaszka na szyję, czapka bądź chusta na logikę i bezwzględnie duże buty chroniące kostkę).

Ze całych kontuzji, jakich był świadkiem podczas tworzonych poprzez nas zabaw w paintball, najważniejsze było... skręcenie nogi podczas biegania. A to uraz jako dobrze "naturalny", jaki mógłby się przydarzyć wszystkiemu i wszędzie. Niemniej jednak, możemy znacząco ograniczyć ryzyko tego gatunku kontuzji robiąc przed zajęciami zwykłą rozgrzewkę.

Paintball Rzeszów: http://b3team.com.pl/

Powrót do Nowe technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron