Kuchnia według wartości Feng Shui

Posty: 72

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:12 am

Lokalizacja: Netherlands Antilles

Post So gru 03, 2016 10:37 am

Kuchnia według wartości Feng Shui

Wedle zasad aranżacyjnych Feng Shui, każde pomieszczenie jest inny żywioł. Kuchnia w miejscu jest elementem ognia, gdyż w większości budynków tylko w niej pcha się życie rodzinne i towarzyskie. Kuchnia odnosi się zarówno z ciepłem domowego ogniska, zatem należy zaprojektować ją w koalicji ze starochińską sztuką aranżacyjną.Lokalizacja kuchni
Biorąc pod uwagę fakt, iż kuchnia jest pomieszczeniem, w którym składa się pozytywna energia ważna jest jej właściwa lokalizacja. Doskonale, by kuchnia wybierała się bardzo w staniu lecz nie w jego centrum. Sam kształt pomieszczenia winien być stały. By zachować, jak sporo dobrej energii w pomieszczenia należy zwrócić uwagę na lokalizację drzwi do kuchni. Nie powinny one wydobywać się naprzeciwko drzwi do toalety sypialni lub okna.
Kuchnia jest nie jedynie żywiołem ognia, ponieważ występuje w niej rzadko żywioł wody. Stąd i warto uzupełnić jej aranżację o drewniane detale, takie jak podwieszane drewniane łyżki albo drewnianą deskę.
Zasada trójkąta
Najważniejszymi czynnikami w kuchni są 3 stanowiska: kuchenka, zlew i lodówka. Zasada złotego trójkąta mówi jasno, aby ze powodów oszczędności klimatu oraz szybkości ustawić te 3 newralgiczne punkty na model trójkątna. Wówczas korzystanie z kuchni będzie użyteczne i wygodne.
Sama kuchenka symbolizuje ogień, który jest synonimem bogactwa. Jednocześnie odpowiedzialny jest zbyt relacje międzyludzkie. Kuchenka nie powinna być położona przodem do drzwi albo w taki możliwość żeby postać planująca stała tyłem do idących do biura jest.
Lodówkę i należy położyć w dostępnym miejscu, tak żebym sięganie do niej nie sprawiało kłopotów. Nie chodzi doprowadzać do spraw, w jakiej to lodówka świeci pustkami, ponieważ jest obecne oznaka braku niezależności.
Zlewozmywak należy postawić przy oknie z ładnym widokiem. Warto też upewnić się, lub hydraulika w kuchni działa bez zarzutów.
Rola kolorów i światła
Kuchnia to serce każdego domu, stąd te o zadbać o to, żeby była pomalowana na pozytywne barwy. Perfekcyjnie będą szukać się tu kolory takie jak żółty, pomarańczowy, młody także bliskie ciepłe kolory. Powinno omijać się typowo zimnych kolorów, a w szczególności koloru niebieskiego i czarnego. Należy również zwrócić uwagę na dobre oświetlenie kuchni – winna stanowić dokładna i wielka.

Posty: 72

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:12 am

Lokalizacja: Netherlands Antilles

Post So gru 03, 2016 10:43 am

Re: Kuchnia według wartości Feng Shui

Włoska kuchnia dla wszystkiego!

Pizza i spaghetti co właśnie niektóre z potraw, które są swoje oraz doceniane na wszystkim globie. Trudno wyszukać osobę, która nie spróbowałaby kiedykolwiek jakiegoś dania z kuchni włoskiej. W mało wszystkim nawet najmniejszym naszym mieście odnajduje się minimum jedna pizzeria.Tego robi, iż kuchnia włoska jest naturalnie bardzo prosta? Trudno o jednoznaczną opinię. Jednak podstawowymi składowymi na prawdopodobnie stanowi jej duży smak i wysoki wygląd potraw udekorowanych mieszanką aromatycznych ziół. Niewątpliwie na liczną popularność włoskiej kuchni oddziałuje także jej świeżość i prostota w stworzeniu pokarmów. Żeby zasmakować włoskiej kuchni, zupełnie nie musimy dążyć do restauracji, wiele włoskich potraw możemy dość łatwo i prosto zrealizować samemu w lokalu.
Oraz zostało to szybko wcześniej wspomniane, kuchnia włoska kładzie się na produktach świeżych, dobrych gatunkowo. Co wykonywa, iż choćby stosunkowo niskie dania takie jak spaghetti, smakują cudownie również znacznie dobrze objawiają się na talerzu. Kuchnia włoska charakteryzuje się także uniwersalnością dań. Nie znaczące bądź jemy mięso, albo oraz jesteśmy wegetarianami, we włoskiej kuchni każdy odszuka coś dla siebie.
Warzywa i przyprawy ziołowe to potężne fundamenty tej kuchni. Niewątpliwie szczególnie jasne również uzyskiwane w kilku daniach są pomidory. Te soczyste warzywa są pożądane przez włochów. Umieją je oni wyprodukować na kilkoro innych sposobów. Niezwykle ważnym składnikiem kuchni włoskiej jest też mąka, z której powstaję m.in. ciasto na pizze bądź innego sposobu makarony.
Z powodu na swoje nadmorskie zamontowanie we włoskim menu nie mogło również zabraknąć jedzeń dla wielbicieli owoców morza. Też także dla tej społeczności osobników włosi posiadają wiele do zaoferowania. Nie dziwi też fakt, iż śródziemnomorska dieta jest kwalifikowana do samej z najświeższych na świecie.
Włoskie posiłki były ograniczone bez deseru. Włoska kuchnia jest a i skierowana do wszystkiego gatunku łakomczuchów, którzy lubią słodkie rzeczy. Ciasta takie np. tiramisu, panna cotta lub włoskie lody to przysmaki uwielbiane i doceniane na całym świecie.
Jeżeli więc Twoja znajomość kuchni włoskiej wyczerpuje się wyłącznie na pizzy i spaghetti, warto zajrzeć najbliższą włoską restaurację i zacząć innych specjałów z obecnego śródziemnomorskiego kraju.

Reklama: Kuchnie na wymiar Kraków - Meblex II

Powrót do Nowe technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron