Palety w budownictwie - ich zastosowanie

Posty: 72

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:12 am

Lokalizacja: Netherlands Antilles

Post Śr gru 07, 2016 10:01 am

Palety w budownictwie - ich zastosowanie

Palety – produkt o dość prostej konstrukcji, a jednocześnie tak ważny w branży budowlanej. To właśnie na paletach najczęściej składowane są materiały budowlane, zwłaszcza te ciężkie i trudno do przemieszczenia w inny sposób – palety są natomiast wygodnie transportowane za pomocą wózka widłowego.Z palet korzystają zarówno producenci materiałów i narzędzi budowlanych, jak i hurtownie i sklepy, ale nie brakuje ich również na placach budowy - bo przecież w jakiś sposób odpowiednie materiały muszą tam trafić. Palety w branży budowlanej wykorzystywane są nie tylko w budynkach o charakterze magazynu, ale również na powierzchni sklepowej, gdzie przecież trzeba szybko, bezpiecznie i w dużej ilości dostarczyć potrzebne produkty na sprzedaż.
Palety pozwalają na to, by przetransportować materiały budowlane w sposób:
jak najszybszy,
bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla transportowanych przedmiotów,
wygodny, w końcu trzeba dbać o pracowników.
Palety są również na tyle praktyczne, że można przetransportować w nich niemal wszystkie rodzaje materiałów budowlanych – zwłaszcza, że można dostać je w różnych rozmiarach, a jeśli chodzi o ich wytrzymałość wagową, to są w stanie poradzić sobie z naprawdę dużymi ciężarami – a takie przecież spotyka się w budownictwie.
Wybierając palety można wybierać między tradycyjnymi, czyli wykonanymi z drewna, a plastikowymi, które ostatnio cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość oraz wygodę. Trzeba jednak przyznać, że to te drewniane wciąż są najczęściej wykorzystywane – ze względu na dość niską cenę, firmy chętnie korzystają z nich również w sposób jednorazowy. Dostarczają w drewnianych paletach materiały, nie oczekując późniejszego zwrotu. Trzeba jednak zaznaczyć, że na rynku dostępne są również jednorazowe palety plastikowe. To tylko kwestia czasu, kiedy to właśnie te z tworzywa sztucznego będą najczęściej stosowane w branży budowlanej - choć tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danej firmy czy osoby.

Posty: 72

Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:12 am

Lokalizacja: Netherlands Antilles

Post Śr gru 07, 2016 10:06 am

Re: Palety w budownictwie - ich zastosowanie

Zasady bezpiecznego transportu produktów budowlanych

Przewóz materiałów budowlanych to wyjątkowo charakterystyczny mechanizm logistyczny, któremu podołać potrafią właśnie pewne firmy transportowe. Wymogiem szczęścia jest dobre planowanie, odpowiedni środek przewozu, właściwe umiejętności ludzi pracujących załadunku, transportu i rozładunku, ale również niezbędnego zabezpieczenia towarów.Podział materiałów budowlanych na częste (pakowane i słabe) i drobnicowe w wielkim stopniu determinuje wybór produktu przewozu. Tymczasem podczas wyboru dobrej technologii przewozu poza rodzajem przewożonego towaru trzeba wziąć też pod przyczynę takie składniki jak masa objętościowa, sposób opakowania, liczbę i waga materiałów, warunki drogowe oraz odległość transportowa. Kluczową rzeczą stanowi to, w jakim biurze także jaką metodą będzie wykonywany załadunek i rozładunek.
W sukcesie niewielkich odległości (umownie otrzymuje się dystans około 80 kilometrów), za wyjątkowo racjonalną również najprostszą metodę przewozu brany jest transport samochodowy. W współczesny system potrzebne materiały, formy i prefabrykaty wolno łatwo i doskonale przewieźć ze składu magazynowego do lamusa na terenie budowy lub bezpośrednio pod postać roboczą akcesoria montażowego (jest obecne faktycznie zwany montaż „z kół").
Pojazd umożliwia dotarcie z artykułem bezpośrednio do miejsca, gdzie jest on wskazany. W współzależności z warunków, można dopasować taki samochód, żeby możemy nim stanowiło szybko manewrować. Wielokrotnie posiada się z drugiego typie aut ciężarowych z dowolnym wyposażeniem takim jak HDS, przyczepy, naczepy, platformy niskopodwoziowe, wywrotek i ciągników. Te te optymalnie sprawdzają się w transporcie produktów masowych, w sukcesie materiałów sypkich i ciekawych niemal zawsze uzyskuje się z wywrotek, jakie możemy prosto opróżnić grawitacyjnie.
Kluczową rolą w transporcie produktów budowlanych jest bezpieczeństwo. Za jego danie widoczna jest firma pracująca załadunku wraz z kierowcą, a po postać dorosła za rozładunek. Zatem tak kluczowe jest, żeby prowadzący przeszedł właściwe przeszkolenie. Poza odpowiednim wyborem rodzaju produktu transportu trzeba zwrócić opinię na jego formę i akcesorium umożliwiające zamocowanie ładunku tak, aby się nie przesuwał w sezonie podróży. Dostarczają do rozwiązania burty, kłonice, liny, ściągacze i pasy mocujące. Koniecznie należy spośród nich brać, w przeciwnym razie jest ryzyko wystąpienia niebezpiecznej pozycji na trasie, a również... mandatu.

Reklama: Trans-Pal - Palety

Powrót do Nowe technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron